B.U.J.

Elektromotoru konstrukcija ir vienkārša, lietošanai nav nepieciešamas īpašas zināšanas. Elektromotori tiek plaši izmantoti gan sadzīves, gan rūpnieciskajās iekārtās. Izmantojot elektromagnētiskā starojuma principu, motori no elektrības strāvas saņem enerģiju un pārveido to mehāniskajā enerģijā. Vispārējie principi ir vienādi visu konstrukciju, izmēru un darbības jomu ierīcēm.

Konstrukcijā ietilpst: stacionārs elements – stators – un rotējoša daļa – rotors. Tas rotē elektromagnētiskā lauka iedarbības rezultātā. Pats magnētiskais lauks rodas kā sekas ilgstošai, mērķtiecīgai elektriskās strāvas secīgai kustībai caur elektriskās strāvas iekārtas spoļu tinumiem.

Elektrodzinējs lielākajā daļā gadījumu pārtrauc strādāt izolācijas izdegšanas dēļ pie pārmērīga sprieguma un ilga, smaga darba rezultātā vai spoļu tinumu īssavienojumu dēļ. Problēmas palīdzēs novērst operatīvs līdzstrāvas dzinēja remonts.

Darbību secība remonta laikā:

 1. Tinumu un izolācijas diagnostika, izmantojot vizuālo un aparatūras pārbaudes metodi.
 2. Elektromotora mazgāšana.
 3. Rievu sagatavošana.
 4. Pārtīto spoļu novietošana.
 5. Elektrisko kontaktu savienošana, ieskaitot lodēšanu.
 6. Impregnēšana ar skābes izturīgu lakas sastāvu.
 7. Rūpnieciska elektromotora žāvēšana saskaņā ar ieteicamo temperatūras režīmu.
 8. Pārbaude brīvgaitas režīmā un pie slodzes, lai noteiktu elektriskās strāvas iekārtas pareizu darbību.

Šādu dzinēju galvenā iezīme ir iespēja kontrolēt un izvēlēties vajadzīgo vārpstas griešanās ātrumu: uz tinumiem vērsto spriegumu kontrolē lietotājs. Līdzstrāvas motori ir teju visbiežāk sastopamās rūpniecisko mašīnu un iekārtu, transporta un sadzīves tehnikas sastāvdaļas.

Pēc šāda motora remonta tiek novērots neliels elektromotora efektivitātes samazinājums, kas neietekmē iekārtas darbību un remonta izmaksas ir vairākas reizes lētākas nekā jaunas ierīces iegādāšanās. Regulāra un savlaicīga tehniskā apkope palīdz pagarināt dzinēja ekspluatācijas laiku. Turklāt plānveida apkope var ietvert arī kapitālo remontu.

Mikrodzinēji ir parastie elektromotori, taču to izmēri ir daudz pieticīgāki, bet svars – neliels.

Mēdz būt līdzstrāvas un maiņstrāvas sprieguma mikroelektromotori. Maksimālais mikrodzinēja jaudas patēriņš ir 750 vati. Galvenā darbības joma – elektriskās sadzīves iekārtas, ierīces un aparāti. Šīs elektriskās mašīnas tiek izmantotas arī medicīnas nozarē, transportā, lidmašīnu būvē un citās jomās.

Asinhronā mikrodzinēja veids ir viens no izplatītākajiem motoru veidiem, kas nodrošina piedziņu lielākajā daļā automātisko sistēmu. Rotācijas ātrums un jaudas maiņa notiek saistībā ar darba sprieguma un frekvences izmaiņām.

Mūsu kompānijas speciālisti veic kvalitatīvu un ātru mikrodzinēju remontu.

Sinhronie servodzinēji ir galvenais elements automātiskajās ražošanas sistēmās, tie izceļas ar lielu ātrumu un ātrdarbību.

Šīs elektroenerģijas ierīču grupas galvenais uzdevums ir nodrošināt augstas precizitātes telpisko koordinātu noteikšanu darba ierīču atrašanās vietas noteikšanai darbgaldos un mašīnās.

Sinhrono servodzinēju konstrukcijas iezīme ir spēcīgu pastāvīgo magnētu klātbūtne, kas nodrošina inerces momenta un augstu dinamisko raksturlielumu samazinājumu.

Ja salīdzinām tos ar asinhroniem analogiem, šīs grupas priekšrocības ir augsta specifiskās jaudas, atbildes ātruma un precizitātes pakāpe. Ierīces ir ekonomiskas, tām ir mazāks svars un neliels izmērs pie līdzīgiem enerģijas un ātruma rādītājiem.

Mūsu kompānijas speciālisti jau vairāk nekā 10 gadus profesionāli nodarbojas ar rūpniecisko iekārtu elektrodzinēju remontu un ir gatavi īsā laikā veikt jebkura veida sinhrono servodzinēju remontu.

Stepper elektrodzinēju grupa ieguva savu nosaukumu saistībā ar īpašo diskrēto rotora kustību, kas līdzinās solim. Enerģijas mašīnas pieder sinhroniem dzinējiem.

Ierīces darbības princips tiek plaši izmantots pozicionēšanas piedziņu sistēmās bez atgriezeniskās saites, savukārt piedziņu veic impulsu signālu sistēma, ko rada vadības kontrollers.

Stepper elektroenerģijas ierīces tiek iedalītas elektrodzinējos, kuru pamatā ir pastāvīgu magnētisko elementu sistēma, un hibrīda veida elektromotoros.

Ierosmes tinumi atrodas uz statora. Magnētiskā veida rotoram raksturīgi augsti griezes momenta spēka rādītāji, kā rezultātā tiek uzturēts pareizs nekustīgs leņķiskais vārsta stāvoklis, kas tiek uzturēts līdz brīdim, kad tinums saņem impulsa signālu.

Mūsu kompānijas speciālisti veiks vietējo un ārvalstu ražotāju stepper elektroenerģijas ierīču jebkuras sarežģītības remontu un atjaunošanu.

Rūpnieciskai izmantošanai paredzētas elektroenerģijas ierīces, kuru konstrukcija ietver īpašu korpusa satura aizsardzību, sauc par sprādziendrošām, un tās ietilpst maiņstrāvas elektrodzinēju grupā. Šādas konstrukcijas mērķis ir aizsargāt mezglus, detaļas un elementus no jebkādas ārējas ietekmes.

To lietošanu reglamentē normatīvie dokumenti, kas nosaka augstus aizsardzības standartus un nodrošina elektroenerģijas ierīču drošu darbību. Šie elektromotori tiek izmantoti kā mezglu, mehānismu un elektroenerģijas ierīču piedziņas ierīces farmācijas, medicīnas, kalnrūpniecības, naftas pārstrādes, gāzes ražošanas un citās nozarēs.

Sprādziendrošiem elektromotoriem ir hermētiski noslēgts korpuss, kas aizsargā kontaktus un oglītes no atklātas dzirksteļošanas apkārtējā vidē, tiem ir papildu ievada kabelis, un tie spēj izturēt ievērojamu spiedienu.

Mūsu kompānijas speciālisti veiks ātru visu sprādziendrošo dzinēju remontu.

Maiņstrāvas vienfāzes elektromotoru grupa ir izplatīta gan sadzīvē, gan komerciālajā un rūpniecības jomā. Šī grupa ir atrodama sadzīves tehnikas un elektronikas, rūpnieciskos un sadzīves darbgaldos: kokapstrādes, slīpēšanas iekārtās, sūkņu un kompresoru, ventilācijas sistēmu, maza mēroga mehanizācijas ierīcēs.

Vienfāzes dzinēja priekšrocības:

 • kompakts izmērs;
 • droša un vienkārša izmantošana;
 • efektivitāte;
 • enerģijas taupīšana;
 • augsta efektivitāte.

Dzinēja konstrukcijā ir starta tinums, kas veic ātru iedarbināšanu, un kapacitatīvās piedziņas, kas ļauj mainīt strāvu.

Mūsu augsti kvalificētie speciālisti palīdzēs veikt lētu un kvalitatīvu vienfāzes elektromotoru remontu. Mēs sniedzam ilgtermiņa garantiju visiem darba un pakalpojumu veidiem.

Plašā rūpniecisko maiņstrāvas elektromotoru grupā ir dzinēju apakšgrupa, kas aprīkoti ar bremžu mehānismu. To izgudrojumu un pielietojumu pamato tehniskie procesi, kuros rotora apstādināšanai pēc strāvas padeves pārtraukuma ir jābūt gandrīz momentānai vai iekārtai jādarbojas atsevišķā režīmā.

Disku vai bremžu kluču klātbūtne konstrukcijā nodrošina ātru apstāšanos. Ar šīm ierīcēm konkurē asinhronie elektrodzinēji, kuros bremžu iekārta iebūvēta korpusā, savukārt rotoram ir konusa forma un iebūvēts elektromagnētisks ieliktnis.

Mūsu kompānijas speciālisti veiks dažādu rūpniecisku elektrodzinēju, tostarp vietējo un ārvalstu ražotāju izgatavoto elektrodzinēju ar bremzi, remontu un atjaunošanu.

Trīsfāžu motori darbojas trīsfāžu maiņstrāvas elektrotīklos ar 50 Hz frekvenci un 380 voltu spriegumu, veicot plašu uzdevumu klāstu rūpniecisko elektroiekārtu un ierīču sastāvā.

Trīsfāžu elektrodzinēji var darboties no stacionāriem strāvas padeves avotiem, kas spēj piegādāt spriegumu no dažām vienībām līdz tūkstošiem voltu.

Šīs grupas priekšrocības:

 • izmantošanas vieglums;
 • drošums;
 • augstas kvalitātes īpašības.

Dzinēji veic elektrisko piedziņu rūpnieciskajās līnijās un lieljaudas ražotnēs, celtņos, liftos, mašīnbūves un metalurģijas kompleksa mehānismos, kalnrūpniecības mašīnās un ķīmiskās rūpniecības līnijās.

Mūsu ekspertu kvalitatīvs dzinēju remonts ir trīsfāžu elektrodzinēju ilgstošas, nepārtrauktas ekspluatācijas garantija.

Šīs grupas elektrodzinēji tiek iekļauti iebūvētās elektroiekārtās ar lielu griezes momentu un ātrgaitas darbību. Šīs ierīču grupas galvenās priekšrocības ir iegūtās jaudas plašs vērtību diapazons, liels paātrinājums, efektīvs enerģijas patēriņš un neliels izmērs.

Tie tiek izmantoti rūpnieciskās pārstrādes iekārtu darbgaldos un novatorisku tehnoloģisko risinājumu ieviešanā metālapstrādes nozarē.

Jāremontē vārpstas motors? Mūsu kompānija ātri veiks visus dažāda veida elektroierīču remonta un atjaunošanas darbus!