Блог

Celtņu veida pacelšanas mehānismi ir galvenais darbarīks daudzās rūpniecības nozarēs. Ražošana, būvniecība, transports, loģistika, noliktavu pakalpojumi plaši izmanto dažādu veidu celtņu iespējas. Galvenais to bojājumu cēlonis bieži ir elektromotoru darbības traucējumi. Tāpēc steidzami jāveic remonts.

Parasti dzinēja bojājumiem ir plaši izplatīti iemesli: dažādu daļu un elementu nodilums dabisku fizisko procesu dēļ, ražotāja ieteiktā elektromotora lietošanas tehnoloģiskā režīma pārkāpšana, elektriskā mehānisma savlaicīgas apkopes trūkums.

Tālāk norādītās kļūdas var liecināt par obligāta remonta nepieciešamību:

 • dzinēja pārkaršana;
 • darba režīma maiņa;
 • trokšņi;
 • augsts vibrācijas līmenis;
 • dzirksteles oglītēs.

Celtņu iekārtu dzinēju bojājumu veidi

Visas kļūmes var iedalīt trīs grupās:

 1. Mehāniska rakstura defekti. Pie tiem pieder rotora disbalanss, gultņu sēžu, gultņu vai ass nodilums, izmaiņas oglīšu ģeometrijā u. c.
 2. Magnētiskā veida defekti. Galvenais – tērauda lokšņu presējuma saslēgšanās un pavājināšanās.
 3. Elektriskā veida defekti. Uz tinumiem un kontaktiem diagnosticē izdegšanu, pārrāvumu vai īssavienojumu.

Elektriska rakstura darbības traucējumi motora tinumos ir izplatīts defekts, kas tiek novērsts celtņa iekārtas elektromotora remonta un atjaunošanas laikā. Šo problēmu var novērst tikai speciālisti ar atbilstošām zināšanām un aprīkojumu. Mūsu organizācija lēti un kvalitatīvi veiks operatīvu elektromotora darbības atjaunošanu. Darbus veic augsti kvalificēti tehniskie speciālisti.

Visbiežāk sastopamie remontdarbu veidi ir plānveida remonts un celtņa dzinēja kapitālā atjaunošana. Plānveida pasākumos ietilpst diagnostikas pārbaude ar daļēju elektriskā mehānisma demontāžu, iekārtas vienības remontēšanas iespēju pārbaude, defektu un kļūmju atklāšana tā blokos un detaļās un turpmākais remonts. Kapitālas atjaunošanas gadījumā iepriekš norādīto pasākumu sarakstam tiek pievienota:

 • kontaktu gredzenu nomaiņa,
 • oglīšu mehānismu nomaiņa;
 • gultņu nomaiņa.

Turklāt stators un rotors tiek pārtīti un ierīce – pārbaudīta ar slodzi un bez slodzes, lai noteiktu pareizu elektromotora darbību.

Mūsu uzņēmums piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu celtņu elektromotoru remontam un atjaunošanai, kā arī jebkuram mērķim paredzētu un jebkuras sarežģītības dzinēju tehnisko apkopi.