Блог

Dzinēja droša un nepārtraukta darbība tiek panākta, ievērojot ekspluatācijas un apkopes noteikumus, kas jāievēro visā iekārtas ekspluatācijas laikā. Vairums bojājumu rodas tāpēc, ka tiek pārkāptas ražotāja tiešās rekomendācijas: slodzes pārsniegšana, darbības režīma vai lietošanas apstākļu neatbilstība. Dzinējs var nedarboties un prasīt sarežģītus remonta un atjaunošanas darbus. Galvenie bojājumu veidi, kas saistīti ar šādiem pārkāpumiem:

Mehāniski bojājumi

Viens no izplatītākajiem ir iekārtas pārkaršana. Pēc rakstura izšķir vienmērīgu vai lokalizētu uzkaršanas veidu. Vienmērīgu pārkaršanu raksturo paaugstināts agregāta  troksnis, ko izraisa gultņa nodilums, daļēja sabrukšana vai nepareizs novietojums. Iespējams arī separatora un gredzenu daļējs sabrukums vai nodilums, kā rezultātā jāmaina elektrodzinēja gultņi.

Otrais izplatītākais bojājums ir enkura bojājumi. Pēc tam seko sēžu izdilums, rotora presējuma vājināšanās, rotora tinumu plīšana.

Elektriskās daļas bojājumi

Šāda veida kļūmju uzskaitījums ietver:

  • oglīšu dzirksteļošanu, strādājot bez slodzes;
  • netīrs, aizsērējusi kolektors;
  • braketes ir slikti nostiprinātas vai nostiprinātas dažādos līmeņos norādītajās novietojuma vietās;
  • kad rotors nekustas vai tā efektivitāte samazinās, cēlonis ir tinuma pārrāvums vai īssavienojums tajos;
  • mainot oglīšu mehānisma pozīciju, tiek palielināts vai samazināts enkura griezes moments;
  • palielināts slodzes patēriņš liecina par to, ka pārāk spēcīga strāva nokļūst uz kontaktiem vai paši paātrinātāja kontakti ir bojāti, vai arī paralēlais un secīgais tinums savienoti nepareizā secībā;
  • nepareiza polu polaritāte un rotora spoles vijuma pārrāvums noved pie kolektora dzirksteļošanas;
  • pavājinoties stiprinājumiem uz kolektora plāksnēm, veidojas tinuma bojājums un izdeg izolācija.

Diagnostiku un problēmu novēršanu var veikt tikai speciālisti ar īpašām zināšanām un ierīcēm. Mūsu kompānija nodrošina operatīvas diagnostikas pakalpojumus un veiks jebkādas sarežģītības kvalitatīvu profesionālu remontu, nodrošinot elektromotora sākotnējās darbības atjaunošanu un tā ilgo darbmūžu.